لیدرشیپ کوچینگ

لیدرشیپ کوچینگ

در یک لیدرشیپ کوچ به دنبال چه چیزی باشید بنابراین، شما به دنبال استخدام یک لیدرشیپ کوچ هستید. حرکت هوشمندانه. سرمایه گذاری روی خودتان همیشه یک تصمیم عالی است

در یک لیدرشیپ کوچ به دنبال چه چیزی باشید
بنابراین، شما به دنبال استخدام یک لیدرشیپ کوچ هستید. حرکت هوشمندانه. سرمایه گذاری روی خودتان همیشه یک تصمیم عالی است. انتخاب کوچ مناسب می تواند شما را به لیدر موثرتری تبدیل کند.
یک کوچ خوب لیدرشیپ می تواند در موارد زیر به شما کمک کند:
1- مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید
2-هوش هیجانی خود را افزایش دهید
3- شما را به خارج از منطقه آسایش خود سوق می دهد
 4- به عنوان یک تابلوی صداگذاری عینی خدمت می کند
5- بهبود سطح اعتماد به نفس شما و یادگیری استراتژی های جدید لیدرشیپ
 6- به زبان ساده، فرآیند کوچینگ می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد.

با این حال، مهم است که بدانید هنگام انتخاب کوچ به چه چیزی توجه کنید. این یک سرمایه گذاری بزرگ است - هم در زمان و هم در پول. بنابراین، باید فردی را پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید و با او احساس راحتی کنید. 
خط آخر: مطلع باشید. مطمئن شوید که مناسب است.

لیدر شیپ کوچ


در اینجا 11 ویژگی مهمی که در انتخاب لیدرشیپ کوچ کسب و کار باید در نظر گرفته شود آورده شده است:

 1. امانت
 2. بدون قضاوت
 3. گوش دادن فعال
 4. شوخ طبعی
 5. مسئوليت
 6. یکدلی
 7. شما سزاوار احترام هستید
 8. واجد شرایط
 9. مایرز-بریگز
 10. دیسک
 11. نقاط قوت یاب

امانت
این یکی ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اهمیت آن ارزش برجسته کردن دارد. ضروری است که در طول دوره کوچینگ خود احساس راحتی کنید. در اصل، باید بتوانید به کوچ خود اعتماد کنید تا به محرمانگی شما احترام بگذارد، "آنچه در کوچینگ اتفاق می افتد، در کوچینگ باقی می ماند." اگرچه کوچینگ حرفه‌ای یک درمان نیست، اما زمانی که احساس می‌کنید به اندازه کافی امن هستید و خودتان هستید، بسیار مؤثرتر است. علاوه بر این، باید بتوانید به کوچ خود برای ارائه بازخورد باز و صادقانه تکیه کنید. شما و کوچ شما باید در یک طول موج باشید. در تماس اولیه متوجه خواهید شد که آیا حال و هوا مناسب است یا خیر. اگر آنها چک روده را قبول نکنند، احتمالا کوچ مناسبی برای شما نیستند.
بدون قضاوت
رویکرد غیر قضاوتی یک جزء حیاتی از رابطه مشتری- کوچ است. این به کوچ این امکان را می دهد که اطلاعات مرتبط را در اختیار شما قرار دهد، حتی اگر شخصاً با دیدگاه شما موافق نباشد - و به شما این امکان را می دهد که آسیب پذیر باشید و دیدگاه خود را به روشی بدون فیلتر به اشتراک بگذارید. یک کوچ خنثی است، تنها تعصب آنها نسبت به آنچه برای شما بهترین است است. البته این بدان معنا نیست که یک کوچ خوب نباید شما را به چالش بکشد. آنها باید. این فقط به این معنی است که آنها هرگز نباید شما را سرزنش کنند یا اعتقادات خود را به شما تحمیل کنند.
به طور کامل روی شما سرمایه گذاری شده است 
کوچ شما باید کاملاً روی شما به عنوان یک لیدر و به عنوان یک شخص سرمایه گذاری کند. به دنبال کسی باشید که در مورد شغل، پیشرفت شخصی و آینده شما هیجان زده باشد. بردهای شما باید برد آنها باشد. در طول جلسات، 100 درصد تمرکز کوچ شما باید روی شما باشد. اگر کوچ شما بی علاقه یا حواس پرت به نظر می رسد، ممکن است کوچ مناسب شما نباشد.

لیدر شیپ کوچینگ
 

گوش دادن فعال
گوش دادن فعال حتی در بین برخی از تیچرز امروزی هنر گمشده ای است. وظیفه یک کوچ این نیست که قبل از اینکه فکر خود را به پایان برسانید، پاسخ قفل و بارگذاری شود. آنها باید کاملاً با آنچه شما می گویید درگیر باشند. انجام این کار برای آنها ضروری است تا از آموزش کوچ خود استفاده کنند و مرتبط ترین بینش ها و مشاهدات را در اختیار شما قرار دهند. اگر کسی به سختی به شما گوش می دهد یا به شما پاسخ می دهد، کوچ اشتباهی برای شما هستند.
شوخ طبعی
خبر خوب! این همه شرایط وخیم و درون نگری سنگین نیست. درست مانند لیدرشیپ ، فرآیند کوچینگ نیز باید سرگرم کننده باشد. یک کوچ خوب در زمان‌های مناسب، نجابت و سبک‌دلی را به ارمغان می‌آورد و جدیت و تفکر عمیقی را که می‌تواند همراه با کوچینگ باشد، از بین می‌برد. مانند بسیاری از موارد در زندگی، اگر از آن لذت نمی برید، محدودیت هایی برای پیشرفت هایی که می توانید انجام دهید وجود خواهد داشت. بهترین تیچرز اجرایی یادگیری مهارت های جدید را سرگرم کننده می کنند.
انگیزه
تشویق و خوش بینی در زمان های مناسب بخشی از کاری است که یک کوچ خوب انجام می دهد. همه ما در طول سفر خود دچار افت و خیز می شویم، و داشتن کسی که به شما تلنگر جهت یا تقویت عاطفی بدهد، می تواند تفاوت را ایجاد کند. یک کوچ انگیزشی می تواند:
1- از یک راه فکر حمایت کنید
2-ترس های خود را کاهش دهید، و به شما کمک می کند تا با اطمینان تصمیم بگیرید
3-چه یک لیدر ارشد یا یک لیدر آینده، همه ما می‌توانیم از کسی در گوشه خود استفاده کنیم!
مسئوليت
داشتن انگیزه یک امر ضروری است، اما نکته مهم این کیفیت مسئولیت پذیری است. بسیاری از لیدرز به یک شریک مسئولیت پذیر نیاز دارند - کسی که مطمئن شود آنچه را که در نظر دارند انجام می دهند. این ضعف نیست - فقط لیدرشیپ هوشمندانه است. اگر می‌خواهید بر چالش‌های اصلی غلبه کنید و تغییرات قابل توجهی را در طول دوره کوچینگ خود تجربه کنید، باید کوچ بیابید که می‌داند چگونه در صورت لزوم از انگیزه و مسئولیت‌پذیری ماهرانه استفاده کند.
سوالات قدرتمند
تغییر پارادایم و "لحظه های آها" تصادفی اتفاق نمی افتد. آنها زمانی اتفاق می‌افتند که افراد سؤالات درست را بپرسند (اغلب مهم‌تر از داشتن پاسخ‌های درست).
یک کوچ اجرایی که می داند چگونه سؤالات قدرتمند بپرسد می تواند به شما کمک کند:
1-افکار خود را روشن کنید
2-بلوک های ذهنی را بشکنید
3-مسائل را از دیدگاه جدید ببینید و بهتر است همه گزینه های خود را درک کنید
به یاد داشته باشید، ایده های عالی از سوالات بزرگ ناشی می شوند.
اگر سوالات کوچ شما باعث نشود که در مورد زندگی روزمره خود متفاوت فکر کنید، ممکن است برای شما مناسب نباشند.
یکدلی
برای فعالیت مؤثر در یک محیط تجاری، حداقل به سطح معینی از هوش هیجانی و همدلی نیاز دارید. همین امر در تعامل کوچینگ نیز صادق است. همدلی به کوچ اجازه می دهد تا تجربیات، احساسات و دیدگاه شما را درک کند. کوچ که می داند شما در حال گذراندن چه چیزی هستید بسیار مجهزتر است تا به شما کمک کند تا تغییری مهم ایجاد کنید تا کسی که نمی خواهد یا قادر به ایجاد آن ارتباط مهم نیست. به دنبال کسی باشید که بتواند خودش را جای شما بگذارد.
توجه
همانطور که به تیچرز بالقوه نگاه می کنید، به نحوه برخورد آنها با شما در فرآیند معرفی بسیار توجه کنید.
1-آیا آنها به موقع به ایمیل های شما پاسخ می دهند؟
 2-آیا آنها به موقع برای مشاوره اولیه شما هستند؟ 
 3-آیا آنها اطلاعاتی را که شما ارائه کرده اید بررسی کرده اند؟
شما سزاوار احترام هستید، و اقدامات آنها در دوره اولیه نشانگر رفتاری است که احتمالاً در طول دوره کوچینگ با شما رفتار خواهد شد. به یاد داشته باشید که احترام یک خیابان دو طرفه است. مطمئن شوید که به وقت کوچ خود نیز احترام می گذارید!
واجد شرایط
کوچینگ حرفه ای در سال های اخیر فراگیرتر شده است - که برای لیدرز کسب و کار عالی است! متأسفانه، رشد این صنعت منجر به این شده است که بسیاری از افراد فاقد صلاحیت خود را کوچ خطاب کنند. هرگز به یک کوچ بی‌صلاحیت بسنده نکنید. به دنبال کسی باشید که دارای گواهینامه کوچینگ از ICF (فدراسیون بین المللی کوچینگ) باشد. این نشان می دهد که کوچ طبق استانداردهای صنعت آموزش دیده است. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که کوچ شما دارای تجربه تجاری مرتبط است. اگر در دنیای تجارت حرفه ای هستید، به فردی نیاز دارید که در یک محیط تجاری مشابه بوده و بتواند ارتباط برقرار کند.
جایزه:
علاوه بر خدمات کوچینگ سنتی، برخی از تیچرز ابزارهای تشخیصی مانند:
1-مایرز-بریگز
 2-دیسک
 3-نقاط قوت یاب
نتیجه
اینها می توانند به عنوان ابزارهای 360 درجه برای کمک به تقویت مهارت های ارتباطی شما و ارائه اطلاعات حیاتی در مورد انگیزه ها و شخصیت های تیم به شما استفاده شوند. اگر می توانید کوچ ای پیدا کنید که این خدمات را ارائه می دهد، آن را یک امتیاز در نظر بگیرید!
امیدوارم این لیست به شما کمک کند لیدرشیپ کوچ مناسب را برای خود انتخاب کنید! 
نویسنده :امیلی ساندر